یک پژوهش که به تازگی در استرالیا انجام شده است نشان می‌دهد غذاهایی که زنان می‌خورند می‌تواند خطر ناباروری را در آن‌ها افزایش دهد.

پژوهشگران دریافتند خوردن منظم فست فود، خطر ناباروری را در زنانی که در سن باروری هستند، تا دوبرابر افزایش دهد. نخوردن میوه‌‌ی کافی تا 50% خطر ناباروری را بیشتر می‌کند و چنین به نظر می‌رسد که خوردن چند میوه در روز، زمان مورد نیاز برای لقاح را کم‌تر می‌کند.

لازم به ذکر است این پژوهش تنها ارتباط میان مصرف فست فود با ناباروی را ثابت می کند اما برای مشخص کردن غذاهای خاصی که تأثیر مستقیم بر ناباروری دارند، باید پژوهش‌های بیش‌تری صورت بگیرد.

دکتر راج ماتور معتقد است: «این پژوهش و سایر مطالعاتی که در این زمینه انجام شده‌اند، نشان‌دهنده‌ی تأثیر کلی الگوی تغذیه بر باروری است. پیام این پژوهش‌ها می‌تواند این باشد که غذاهای فرآوری شده برای باروری مضر هستند و میوه‌های تازه و سبزیجات، در این خصوص بسیار مفیدند».

پژوهشی که سوم ماه می در نشریه‌ی هیومن ریپروداکشن (تولیدمثل انسان) منتشر شد، نزدیک به 5600 زن 18 تا 43 ساله را که همگی نخستین روزهای اولین بارداری خود را تجربه می‌کردند، از استرالیا، نیوزیلند، بریتانیا و ایرلند، مورد بررسی قرار داد. به ماماهایی که از این زنان مراقبت می‌کردند، آموزش داده شد که سؤالاتی درباره ی رژیم غذایی این زنان در یک ماه پیش از بارداری و نیز مدت زمان باردار شدن پس از اولین اقدام، بپرسند.

طبق این پژوهش، زوج‌هایی نابارور محسوب می‌شوند که زن در طول یک سال اقدام برای باردار شدن، باردار نشود. بنابراین، هرچند کلیه‌ی زنان مورد بررسی در این پژوهش باردار بودند، ولی 8 درصد از آن‌ها در گروه نابارور جای می‌گرفتند زیرا بارداری آن‌ها پس از بیش از یک سال اقدام، صورت گرفته بود.

کلر رابرتس، مسؤول این پژوهش و محقق ارشد در انستیتوی تحقیقاتی رابینسون در دانشگاه آدلاید استرالیا در این باره گفت: «اصلی‌ترین یافته‌ی این مطالعه اینست که خطر ناباروری ـ سپری شدن بیش از 12 ماه برای بارداری پس از اولین اقدام ـ از 8درصد برای کل زنان به 12درصد برای زنانی می‌رسد که میوه‌ی کمی مصرف می‌کنند. 

رابرتس در گفتگو با لایو ساینس گفت: «خطر ناباروری در زمانی که هر هفته 4 بار یا بیشتر فست فود مصرف می‌کنند از 8درصد به 16درصد می‌رسد».

مصرف غذا هم‌چنین با مدت زمان میان اقدام برای بارداری و باردار شدن ارتباط دارد. برای مثال، زنانی که سه بار یا بیش‌تر در روز میوه می‌خورند، 15 روز زودتر از زنانی که در ماه فقط چند بار میوه می‌خورند، باردار می‌شوند. به همین طریق، زنانی که در هفته چهار بار یا بیشتر فست فود (برگر، پیتزا، مرغ سوخاری و چیپس) می‌خورند، یک ماه دیرتر از زنانی که اصلاً فست فود نخورده‌اند، باردار می‌شوند.

مصرف غذاهای دیگر مانند سبزیجات دارای برگ سبز و ماهی ارتباط زیادی با خطر ناباروری یا مقدار زمان از اقدام تا بارداری ندارد. به گفته‌ی رابرتس، اینکه به نظر می‌رسد این غذاهای سالم تأثیری بر باروری نداشته باشد، شگفت‌انگیز است.

رابرتس خاطرنشان کرد که در این پژوهش، عواملی مانند سن، کشیدن سیگار، مصرف الکل و شاخص توده‌ی بدنی برای حصول اطمینان از این‌که فقط تأثیر رژیم غذایی بر ناباروری مورد بررسی قرار می‌گیرد، کنترل شدند.

رابرتس افزود: «مطالعات قبلی نشان داده اند اسیدهای چرب موجود در خون زنان بر کیفیت تخمک‌های آزاد شده، مؤثر است. آنچه می‌خورید وارد تخمک ها می‌شود و می‌تواند بر میزان باروری تخمک‌ها تأثیر بگذارد. فست فودها سرشار از چربی، شکر و نمک هستند که می‌تواند متابولیسم را تغییر دهد». (به گفته‌ی رابرتس، سلامتی متابولیکی یکی دیگر از عوامل شناخته‌ شده‌ی مؤثر بر باروری است که در بروز مشکلات بارداری نقش دارد).