علم ثابت کرده است که آنتی‌اکسیدان‌ها توانایی محافظت از سلول‌ها دارند و بنابراین از برخی بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی-عروقی و سرطان‌ها جلوگیری می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهند که آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند بدن انسان را از بیماری‌های کبدی به ویژه کبد چرب نیز مصون دارند.

آنتی‌اکسیدان‌ها در میوه‌ها و سبزیجات به وفور یافت می‌شوند و محافظی برای سلول‌های بدن هستند. ویتامین‌های E و C، سلنیوم و کاروتنویدها همگی آنتی‌اکسیدان هستند.

مطالعات نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی غنی از سبزیجات و میوه‌های گوناگون می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مزمن کمک شایانی کند. در حال حاضر دقیقا مشخص نیست که آیا آنتی‌اکسیدان موجود در میوه‌ها و سبزیجات در این پیشگیری موثر هستند و یا اینکه مواد دیگری در سبزیجات و میوه‌ها از این نوع بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند؟

آخرین پژوهش‌ها ثابت می‌کند که نوعی آنتی‌اکسیدان خاص در شیر مادر، کیوی، سویا و کرفس وجود دارد که خطر ابتلا به کبد چرب را به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

همانطور که می‌دانید بیماری‌های کبد چرب به طور چشمگیری در سراسر جهان در حال گسترش است به گونه‌ای که در ایالات متحده آمریکا شایع‌ترین بیماری کبدی است و بیش از 75 درصد بیماری‌های مزمن کبد را تشکیل می‌دهد. در آمریکا 20 تا 30 درصد بزرگسالان و 60 درصد افراد چاق به بیماری مزمن کبد چرب مبتلا هستند. این بیماری با چاقی و اختلالات متابولیکی همراه است.

بررسی اثر PQQ در موش‌های چاق!

محققان دانشگاه کلرادوی آمریکا اثر نوعی آنتی‌اکسیدان موجود در شیر مادر (PQQ) را بر روی موش‌های چاق مورد مطالعه قرار دادند تا دریابند که آیا این نوع آنتی‌اکسیدان می‌تواند شیوع بیماری کبد چرب را در موش‌ها کم‌تر کند یا خیر؟

یافته‌های حاصل از این پژوهش درمجله انجمن‌های زیست‌شناسی آمریکا منتشر شده است.

در این پژوهش‌ها دانشمندان گروهی از موش‌های باردار را با مقدار زیادی قند و چربی تغذیه کردند تا چاق شوند. گروه دیگری از موش‌های باردار نیز با رژیم غذایی سالم تغذیه شدند. به هر دو گروه مکمل‌های PQQ نیز داده شد.

فرزندان این موش‌ها پس از تولد نیز به مدت 20 هفته از رژیم غذایی مادر خود تبعیت کردند و هر دو گروه از شیر مادر خود نیز تغذیه کردند.  

آنتی‌اکسیدان شیر مادر، چربی کبد را کاهش می‌دهد

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، بچه موش‌هایی که غذاهای چرب و شیرین مصرف می‌کردند، چاق شده بودند. مصرف PQQ نیز تاثیری بر وزن آن‌ها نداشت.

در این آزمایش مشخص شد که PQQ میزان چربی کبد نوزادان موش‌ها را کم کرد. همچنین ثابت شد که این آنتی‌اکسیدان حتی پیش از تولد نیز چربی کبد بچه موش‌ها را کاهش داده بود. علاوه بر این ثابت شد که PQQ التهاب کبد را پائین می‌آورد.

پژوهشگران دریافتند آن دسته از مادران چاق موش‌ها که در دوران بارداری، PQQ دریافت می‌کرده‌اند، فرزندانشان از آسیب‌های کبدی و کبد چرب مصون می‌ماندند.

PQQ به صورت طبیعی در خاک و شیر مادر یافت می‌شود و برای رشد پستانداران حیاتی است. این آنتی‌اکسیدان در کرفس، سویا، جعفری، کیوی، کرفس و پاپایا هم وجود دارد. شاید تجویز مکمل PQQ برای مادرانی که اضافه وزن دارند، خطر ابتلا به اختلالات کبدی را در نوزادانشان کاهش دهد. اما این مادران باید حتما پیش از مصرف این نوع مکمل‌ها با پزشک خود مشورت کنند.