بحث بر سر اینکه آیا عوامل محیطی بر میزان IQ و هوش انسان موثر هستند، سال‌هاست بر سر زبان دانشمندان و محققان است. یکی از جالب توجه‌ترین نتایجی که محققان اخیرا به آن دست یافته‌اند این است که شیر مادر بر سطح IQ نوزاد موثر است. این تحقیقات نشان می‌دهد که اسیدهای چرب موجود در شیر مادر بر رشد و تکامل مغز نوزاد تاثیر مستقیم دارد.

یافته‌های گروهی از دانشمندان در مجموعه آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا حاکی از آن است که چنانچه نوزاد متولد شده دارای نوعی ژن خاص پردازش‌کننده اسیدهای چرب (FADS2) باشد، با تغذیه از شیر مادر، فاکتور هوشش ارتقا پیدا می‌کند.

در پژوهشی که در سال 1990 در انگلستان انجام شد، بیش از 2000 نوزاد مورد مطالعه قرار گرفتند و مشخص شد که بیش از 90 درصد آن‌ها حداقل یک نسخه از ژن FADS2 و 50 درصدشان دو نسخه از این ژن را دارا بودند.
در این تحقیقات ثابت شد که نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کردند، 6 تا 7 واحد هوش بالاتری نسبت به نوزادانی با ژنتیک مشابه که شیر مادر نمی‌خوردند، داشتند. همچنین در این پژوهش‌ها محققان دریافتند که مواردی چون وزن نوزاد در هنگام تولد و طبقه اجتماعی مادر در میزان هوش تاثیری ندارد.

لیندا گاتفردسان، پروفسور دانشگاه دلاویر معتقد است که نمی‌توان گفت که DNA و ژن‌های انسان یک طرح و نقشه دقیق و شفاف از ماهیت انسان هستند. ژن‌ها فقط تعیین می‌کنند که افراد نسبت به برخی مسائل مستعد باشند یا نباشند. بنابراین گفته ژن FADS2 در نوزدان با مصرف شیر مادر فعال می‌شوند و منجر به بالا رفتن سطح IQ نوزاد می‌گردند. مکانیزم دقیق نحوه تاثیر شیر مادر بر این ژن هنوز تحت مطالعه است.

پس از انتشار نتایج این تحقیقات، بسیاری از تولیدکنندگان شیرخشک مکمل‌های اسیدهای چرب را به محصولات خود اضافه کردند. با این حال پیشنهاد می‌شود مادرانی که امکان شیر دادن به نوزادشان را دارند، فرزند خود را با شیر خود تغذیه کنند.