10 نکته برای رشد مجدد مو

پوست و مو

موها مانند یک تاج درخشنده هستند و طبیعی است که وقتی وضعیت موهایتان راضی‌کننده نباشد، بخواهید آن را بهبود ببخشید. اگر می‌خواهید موهای از دست رفته را دوباره به دست آورید و یا می‌خواهید موهایی را که دارید، تقویت نمایید، از درمان‌های طبیعی زیر استفاده کنید. کارآیی این درمان‌ها اثبات شده است؛ این درمان‌ها باعث بیش‌تر شدن رشد موها می‌شوند و نیز موهایی که الان روی سرتان هستند را بهتر می‌کنند.

1. ماساژ

ماساژ پوست سر می‌تواند رشد مو را بیش‌تر…

ادامه مطلب...

برچسب ها
کمبود آهن و ریزش مو

پوست و مو

چرا کمبود آهن باعث ریزش مو می‌شود؟

ریزش مو که به دلایل متعدد رخ می‌دهد، می‌تواند افراد را صرفنظر از جنسیت و سن، تحت تأثیر قرار دهد. ریزش مو تنها به دلیل الگوی طاسی مردانه رخ نمی‌دهد؛ بلکه کمبود مواد مغذی نیز می‌تواند باعث ریزش مو شود. اگر آهن کافی مصرف نکنید، بدنتان نمی‌تواند هموگلوبین تولید کند. هموگلوبین اکسیژن را به کل بدن حمل می‌کند و زمینه‌ی رشد و ترمیم سلول‌های بدن از جمله سلول‌هایی که رشد مو را باعث می‌شوند،…

ادامه مطلب...

علت عقب رفتن خط رویش مو

پوست و مو

عقب‌رفتگی خط رویش مو و سن

خط رویش مو در مردان با بالاتر رفتن سن آن‌ها، عقب می‌رود. در موارد زیادی، از دست دادن موها یا آلوپسی را می‌توان با جراحی و دارو درمان نمود.
در زنان بیشتر از اینکه خط رویش موها عقب برود، موها نازک می‌شوند. ولی عقب رفتگی خط رویش موها در زنان نیز دیده می‌شود. نمونه‌هایی از عقب‌رفتگی خط رویش موها عبارتند از آلوپسی در ناحیه‌ی پیشانی و آلوپسی کششی.

نشانه‌های عقب‌رفتگی خط رویش مو

در مردان عقب‌رفتگی…

ادامه مطلب...

برچسب ها
تغذیه مناسب برای داشتن پوست زیبا

پوست و مو

دنبال راهی برای داشتن پوست سالم و درخشان می‌گردید؟ کافی است نگاهی به آشپزخانه‌ی خود بیندازید. به نظر دکتر آنتونی یون، جراح پلاستیک در تروی میشیگان، غذاهایی که می‌خوریم به اندازه‌ی کرم‌ها یا لوسیون‌هایی که به پوست صورتمان می‌زنیم، مهم هستند. برخی از مواد مغذی می‌توانند به ما در حفظ پوست صورتمان کمک کنند. دکتر یون در این باره می‌گوید: آنتی اکسیدان‌ها برای حفظ طراوت و جوانی پوست، ضروری هستند. آن‌ها تأثیرات بد رادیکال‌های آزاد را که باعث پیری زودهنگام…

ادامه مطلب...

درمان ریزش مو با اب پیاز

پوست و مو

یکی از درمان‌های شناخته شده در زمینه‌ی توقف ریزش مو، آب پیاز است. دهه‌های متمادی است که از آب پیاز به عنوان یک درمان خانگی استفاده می‌شود.
اگر می‌خواهید از آب پیاز برای مراقبت از موهایتان استفاده کنید، مطالب زیر را بخوانید تا بتوانید نهایت استفاده را برای سلامتی مو و مراقبت‌های روزانه‌تان از آب‌پیاز ببرید.

چرا از آب پیاز برای موها استفاده می‌شود؟

در برخی موارد، آب پیاز برای توقف ریزش مو مؤثر بوده است. آب پیاز مو را درخشنده…

ادامه مطلب...

برچسب ها ,
© ۱۳۹۷ - ۱۳۹۳  |  تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پرسه است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.