رنگ و شکل چشم چه رابطه ای با سلامتی چشم دارد؟

سلامت خانواده

سرطان چشم

افرادی که چشمان آبی، سبز یا خاکستری دارند بیشتر از چشم‌قهوه‌ای‌ها در معرض ابتلا به نوع خاصی از سرطان چشم به نام اوویل ملانوما هستند. البته، به طور کلی، احتمال ابتلا به این سرطان بسیار کم است زیرا همه ساله فقط 2500 نفر در ایالات‌متحده به این بیماری دچار می‌شوند.

قابل اعتماد بودن

محققان دریافته‌اند افراد چشم‌قهوه‌ای قابل اعتمادتر هستند. ولی همین مطالعه نشان می‌دهد این ویژگی‌های چهره‌ی افراد دارای چشمان قهوه‌ای است که حس اعتماد را به دیگران می‌دهد.…

ادامه مطلب...

دلیل خارش پوست در سن بالا

سلامت خانواده

پیرشدن می‌تواند از بعضی جهات آزاردهنده باشد. بسیاری از سالمندان علاوه  اختلال در حافظه یا مشکلات عضلانی، پوست بسیار حساسی دارند که با کوچک‌ترین تماسی دچار خارش می‌شود. متاسفانه دانشمندان دلیل این شرایط ناراحت‌کننده را که به «آلوکنسیس» موسوم است، و نیز راه درمان آن را نمی‌دانند.

یک مطالعه روی موش‌ها نشان داد این اختلال در نتیجه‌ی فقدان سلول‌های حساس به فشار در پوست ایجاد می شود. هرچند این یافته‌ها را باید در انسان‌ها دوباره تکرار کرد ولی این مطالعه…

ادامه مطلب...

قد شما چه تاثیری روی سلامتی تان دارد؟

سلامت خانواده

 میانگین قد مردان و زنان امریکایی به ترتیب 175 و 163 سانتی‌متر می‌باشد. اگر شما از این میانگین کوتاه‌تر یا بلندقدتر باشید، باید با توجه به سایز خود مسائلی را رعایت کنید. طول قامت و سلامتی شما ارتباط مستقیم با یکدیگر دارد.

سرطان

چندین مطالعه نشان داده‌اند احتمال ابتلا به برخی از سرطان‌ها در افراد کوتاه‌قد کم‌تر است. برای مثال، مطالعه‌ای روی بیش‌ از 100000 زن در اروپا و امریکای شمالی نشان داد، احتمال ابتلای زنان کوتاه قامت به سرطان تخمدان…

ادامه مطلب...

رازهای طول عمر

سلامت خانواده

یک مطالعه‌ی جدید نشان داده است که انتخاب پنج شیوه‌ی صحیح زندگی می‌تواند طول عمر شما را تا ده سال افزایش دهد.

این پنج عادت شناخته شده عبارتند از: انتخاب رژیم غذایی مناسب، ورزش کردن به صورت منظم، عدم افراط در نوشیدن مشروبات الکلی، سیگار نکشیدن و داشتن وزن مناسب. اما آن‌چه این مطالعه در پی آن بود، مشخص کردن میزان تأثیر هر یک از این عادات بر سلامتی و طول عمر افراد است.

یافته‌های این مطالعه که در نشریه‌ی…

ادامه مطلب...

برچسب ها
© ۱۳۹۷ - ۱۳۹۳  |  تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پرسه است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.