زردچوبه ادویه‌ای است قدیمی که به خاطر رنگ طلایی منحصر به فردش مشهور است. زردچوبه از یک گیاه گلدار که ظاهری شبیه زنجبیل دارد، به دست می‌آید و یکی از ادویه‌های اصلی در غذاهای هندی، آسیایی و امریکای مرکزی می‌باشد.

در پزشکی آیورودیک (روش درمانی سنتی هندی که ترکیبی است از غذاها، داروهای گیاهی، ماساژ و حرکات خاص بدنی) و نیز در طب چینی از زردچوبه برای درمان بیماری‌های گوارشی، مشکلات کبدی، بیماری‌های پوستی و زخم‌ها استفاده می‌شده است. استفاده از زردچوبه برای مصارف درمانی سابقه‌ای 4500 ساله دارد.

اخیراً مطالعات زیادی درباره‌ی فواید کورکومین، ترکیبی که رنگ درخشان زردچوبه ناشی از آن است، صورت گرفته و همین مطالعات زردچوبه را تبدیل به یک ادویه‌ی معروف کرده است.

پژوهش‌های ابتدایی مبین این مطلب هستند که زردچوبه از فواید زیادی برای سلامتی برخوردار است؛ هرچند که باید مطالعات بیش‌تری در این زمینه صورت بگیرند.

تحقیقات نشان داده‌اند مصرف زردچوبه به صورت موضعی،برای سلامتی قلب مفید است و می‌تواند التهابات و درد و ورم ناشی از آرتروز و آرتریت روماتوئید را کاهش دهد.

برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهند زردچوبه برای مشکلات گوارشی مفید است و از عود کردن زخم کولیت پیشگیری می‌کند و در عین حال خلق و خوی افرادی را که از افسردگی حاد رنج می‌برند، بهتر می‌کند.

یک مطالعه‌ی مروری که در آگوست 2016 در نشریه‌ی پژوهش‌های گیاه‌درمانی منتشر شد، نشان داد زردچوبه می‌تواند از بروز برخی مشکلات پوستی جلوگیری کند.

زردچوبه برای افراد دیابتی و کسانی که در معرض ابتلا به قندخون هستند نیز مفید است. طبق یک مطالعه‌ی مروری که در اکتبر 2016 در نشریه‌ی بین‌المللی غدد و متابولیسم به چاپ رسید، زردچوبه حساسیت به انسولین را کاهش می‌دهد و میزان قند خون را پایین می‌آورد. متخصصان انجمن دیابت امریکا می‌گویند زردچوبه می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

امریکایی‌ها معمولاً از زردچوبه صورت پودر استفاده می‌کنند ولی می‌توان از ریشه‌ی آن هم به همان صورتی که از زنجبیل استفاده می‌شود، استفاده نمود. باید به خاطر داشت که اگر زردچوبه را با فلفل سیاه استفاده کنیم، خاصیت ضدالتهابی کورکومین بیشتر می‌شود.

روش‌های مصرف زردچوبه

می‌توانید مرغ و سوپ را با استفاده از زردچوبه بپزید.

خوراک عدس دال (dal tadka) یک غذای معروف زرد رنگ است که با استفاده از عدس و زردچوبه درست می‌شود و در رستوران‌های هندی سرو می‌گردد. دال عدس که مربوط به بخش‌های شمالی هند است، یک غذای گیاهی است که عطر و طعم زیادی دارد و می‌توان آن را با برنج مصرف نمود.

قبل از بریان کردن گوشت گاو یا بره، آن را با مخلوطی از پودر زردچوبه‌، زیره‌ی آسیاب شده، پودر سیر، نمک دریا و فلفل سیاه مزه دار کنید.

تخم‌مرغ را با زردچوبه بخورید. زردچوبه مزه‌ی دیگری به املت، کوکوی گوشت و نیمرو می‌دهد. 

زردچوبه را به سبزیجاتی که می‌خواهید آن ها را سرخ کنید، اضافه نمایید. افزودن مقداری زردچوبه رنده شده یا پودر شده به سیب‌زمینی، کدو، زردک و هویج قبل از کباب کردن آ‌ن‌ها، طعم خاکی و تندی به آن‌ها می‌دهد.

یک فنجان شیر را گرم کنید و نصف قاشق چایخوری زردچوبه (یک قاشق و نیم زردچوبه‌ی رنده شده) را به همراه یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه‌ی رنده‌شده به آن بیفزایید. آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانید و زیر آن را خاموش کنید. پس از صاف کردن آن، یک قاشق غذاخوری عسل یا شهد به آن اضافه و سپس میل کنید.