سیر نه تنها بسیار خوشمزه است و غذاها را لذیذ می‌کند، بلکه خواص بسیار مثبتی برای سلامتی انسان دارد. از آن‌جا که پختن، مقداری از خواص میوه‌ها و سبزیجات را کاهش می‌دهد، پیشنهاد می‌کنیم سیر را به صورت خام مصرف کنید.

اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید، پیش از اضافه کردن مقدار زیادی سیر به رژیم غذایی خود، با پزشکتان مشورت کنید. چون ممکن است سیر با برخی داروها چندان سازگار نباشد.

امروز قصد داریم برخی از خواص بی‌شمار سیر بر سلامتی انسان را برشماریم. همراه ما باشید.

سیر ضدسرطان است

طبق یک مطالعه 7 ساله که در نشریه «تحقیقات پیشگیری از سرطان» در سال 2013 منتشر شد، افرادی که حداقل هفته‌ای دوبار سیر خام مصرف می‌کنند، کم‌تر از سایر افراد به سرطان ریه مبتلا می‌شوند. همچنین سیر در پیشگیری و درمان سرطان روده بزرگ و پانکراس موثر است.

سیر کلسترول خون را پائین می‌آورد

طبق پژوهشی که در سال 1991 انجام شد، تعدادی از دانشجویان روزانه 10 گرم سیر خام را به مدت 2 ماه مصرف کردند و مشخص شد سطح کلسترول خون این گروه به مقدار چشمگیری کاهش پیدا کرده بود.

مطالعه دیگری که در نشریه «علوم دارویی» پاکستان در سال 2006 به چاپ رسید حاکی از آن بود که سیر سطح کلسترول مفید خون را افزایش و سطح کلسترول مضر را کاهش می‌دهد. البته مصرف سیر به تنهایی نمی‌تواند در درمان کلسترول بالای خون کافی باشد.

سیر ضدالتهاب است

اگر از بیماری‌های التهابی رنج می‌برید، سیرخام می‌تواند کمک‌کننده باشد. آلیستین در سیر خام بیشتر از سیر پخته یا سرخ شده است و بنابراین توصیه می‌شود برای درمان بیماری‌های التهابی از سیر خام استفاده کنید.

سیر حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد

کاهش حساسیت به انسولین، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد. بنابراین برای پیشگیری و درمان دیابت نوع 2 سیر خام بسیار مفید است.