Jeff Bezos

دارایی 124 بیلیون دلار 

نام او مترادف است با نام کمپانی او «آمازون» که دراصل معرف اوست. آمازون یک سایت آنلاین خرید و فروش جز می باشد که تجارت الکترونیک را دگرگون کرد.

جف بزوس شرکت آمازون را در سال 1994 در سیاتل آمریکا تاسیس کرد.کمپانی او در میان دیگر کمپانی های فناوری اطلاعات رتبه چهارم را از لحاظ بازده مالی داراست.  این کمپانی در جریان پیشرفت خرید و فروش آنلاین و فناوری اطلاعات، مشارکت های اقتصادی و ریسک های بزرگی انجام داده است. 

وقتی قیمت سهام آمازون پیشرفت چشم گیری پیدا کرد، بزوس از بیل گیتس سبقت گرفت و به صدر لیست بلومبرگ رسید. اما با کاهش سهام این شرکت بزوس این بار در دومین جایگاه قرار گرفت. اما با موفقیت های اخیر او دیگر ممکن است هیچ کس یارای رقابت به او را نداشته باشد.

جف بزوس

Bill Gates

دارایی 91.6 بیلیون دلار

شگفت انگیز است که تا به امروز به مدت یک دهه بیل گیتس بر لیست ثروتمندان جهان حکومت میکند و او معمولا در بالاترین رده های لیست و جزء نفرات اول یا دوم این لیست بوده است. اما این نکته نباید فراموش شود که او شانه به شانه ی جف بزوس قرار دارد و بنابراین به یک روز و قیمت سهام شرکتش بستگی دارد و او هنوز بین رتبه ی اول و دوم جایگاهش تغییر می کند. 

بنابراین گیتس، موسس مایکروسافت، 2/4 درصد از سهام کمپانی خود را همراه با یک لیست از دارایی های مختلف - نظیر پروژه تولید و ساخت عظیم ترین راه آهن ریلی کانادا - از طریق موسسه خیریه ملیندا و بیل گیتس صرف امور خیریه می شود. بیل گیتس متعهد شده است تا بخش عمده ای از دارایی خود را به عنوان کمک به حل بسیاری از مشکلات سلامت و بهداشت عموم در جهان پرداخت نماید.

بیل گیتس

 
Warren Baffet

دارایی 86.3 بیلیون دلار

داستان زندگی «وارن» ملقب به دانشمند اوماها (شهری در ایالات متحده امریکا) بسیار معروف است. او به عنوان یکی از موفق ترین و نیرومند ترین سرمایه گذاران تمام زمان شناخته شده است.

بافِت کار حرفه ای خود را به عنوان روزنامه فروش شروع کرد و با همان اخلاق کاری و جدیتی که در فعالیت های خود داشت، تمامی راه ها را به سمت مراتب بالای مالی در جهان طی کرد وک مپانی خود را به اوج رسانید.

واقعیت جالبی که در مورد کمپانی او یعنی Berkshire Hathway وجود دارد این است که این شرکت در اصل یک کارخانه نساجی بود که سرانجام چتری برای بیش از 60 شرکت دیگر شد.

ورن بافت

Mark Zuckerberg

دارایی 73.6 بیلیون دلار

همانند بسیاری از موسسان تکنولوژی، مارک زاکربرگ نیازی به معرفی ندارد. زاکربرگ تحصیل در دانشگاه هاروارد را به خاطر کار بر روی یک شبکه اجتماعی رها کرد که قرار بود دنیا را تغییر بدهد و روی همه جیز از جمله سیاست رسانه ها و حتی ارتباطات بین افراد دنیا تاثیر بگذارد.

به عنوان موسس و در حال حاضر رییس هیئت مدیره فیس بوک، زاکربرگ جوان ترین فرد لیست ثروتمندان جهان محسوب می شود.

مارک زاکربرگ

Amanico Ortega

دارایی 72.2 بیلیون دلار

تکنولوژی، بزرگ ترین ثروتمندان جهان را به وجود آورده است اما آمانیکو اورتگا پنجمین فرد ثروتمند جهان و البته اولین در اروپا است که در حوزه تکنولوژی فعالیتی نداشت اما در لیست 5 ثروتمند بزرگ جهان جای گرفته است. 

وی به عنوان غول خرده فروشی محسوب میشود. شرکت Intidex Ventures ومشهور ترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای برند زارا از جمله موسسات اوست.

او از طبقه ی کارگر در اسپانیا پیشرفت کرده و به امپراطوری خرده فروشی چندملیتی خود رسید. 

در حال حاضر او در سن 80 سالگی همچنان موفقیت های خود را ادامه می دهد. 

Amanico Ortega