گرفتن دستان یکدیگر، درد را تسکین می دهد

روابط عاطفی

در سال‌های نوجوانی، گرفتن دست‌ها نشانه‌ی عشق است. یک مطالعه‌ی جدید دریافته است که عشاق دلیل خوبی برای گرفتن دست‌های یک‌دیگر دارند.

این مطالعه در نشریه‌ی «اقدامات آکادمی ملی علوم» منتشر شده است؛ یافته‌های این مطالعه در علم، به «هماهنگی میان‌فردی» موسوم است و در سال‌های اخیر مورد توجه روزافزونی قرار گرفته است. هماهنگی میان‌فردی زمانی رخ می‌دهد که امواج مغزی یک فرد با امواج مغزی فرد دیگر، در هماهنگی قرار بگیرد. محققان دانشگاه کلرادو بولدر و دانشگاه حیفا دریافته‌اند…

ادامه مطلب...

چطور بفهمیم کسی به ما دروغ می گوید؟

روابط عاطفی

واقعیت اینست که ما در گرفتن مچ آدم دروغگو مهارتی نداریم. بنا بر مطالعه‌ای که در دانشگاه بریگهام یانگ انجام شده است، ما فقط 54% اوقات متوجه دروغ گفتن دیگران می‌شویم؛ تعجبی ندارد که بخواهیم بدانیم افراد دروغگو را تشخیص دهیم. غالب اوقات ما در پی سرنخ‌های پیچیده ای می گردیم ولی مطالعات نشان می‌دهد که باید دنبال سرنخ‌های ساده‌تری باشیم و به ندای درونمان گوش بدهیم؛ چون می‌تواند راهی برای کشف حقیقت باشد.

نشانه‌های متداول دروغگویی

وقتی که بچه‌ای دروغ…

ادامه مطلب...

برچسب ها
وقتی دست ها معجزه می‌کنند

روابط عاطفی

دست در دست کسی که شریک زندگی شما است، بگذارید و اثر شفابخش آن را حس کنید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که به هنگام به آغوش کشیدن و دست در دست عشق نهادن، میزان تنفس و ضربان قلب ما بسیار منظم می‌شود و حتی در برخی موارد میزان درد کاهش پیدا می‌کند.

این نتیجه‌گیری براساس مطالعه روی ۲۲ زوج حاصل شده است. به نظر می‌رسد بسیاری از روش‌های ارتباطی ما با کسی که دوست داریم باعث می‌شود که یک نوع…

ادامه مطلب...

تاثیر مثبت وجود پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بر سلامت روحی کودکان و نوجوانان

روابط عاطفی

روابط خوب بچه‌ها با پدربزرگ و مادربزرگشان، بیش‌ از آنچه که فکرش را بکنید بر سلامتی‌شان موثر است. نتایج مطالعات جدیدی که در مجله Child Development منتشر شده است، بیان می‌کند که کودکان و نوجوانانی که زمان بیشتری را با پدربزرگ و مادربزرگشان سپری می‌کنند، نگرش منفی کم‌تری نسبت به پیری دارند.

محققان دانشگاه لیژ بلژیک 1115 کودک و نوجوان بین 7 تا 16 ساله را مورد مطالعه قرار دادند و از آن‌ها پرسیدند که در مورد افراد سالخورده و…

ادامه مطلب...

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

روابط عاطفی

یک رابطه سالم، رابطه‌ای است که به هر دو نفر این امکان را می‌دهد که شخصیت‌های خود را تمام و کمال ابراز کنند، بهترینِ خود باشند و در نتیجه رشد و ترقی کنند. اگر در شروع یک رابطه جدید هستید، بهتر است از ابتدا اساس و بنیان این رابطه را صحیح و مثبت بگذارید. اگر در ارتباطتان با همسرتان بر درک و احترام متقابل تمرکز کنید، می‌توانید یک رابطه سالم و رضایت‌بخش برای خود و شریکتان داشته باشید.

تاثیر ارتباط

  • حرف…

ادامه مطلب...

ترس از دست دادن عزیزان و راهکارهای غلبه بر آن

روابط عاطفی

حتما شما هم به از دست دادن عزیزانتان فکر کرده‌اید. این ترس در وجود برخی‌ها به شدت ریشه دوانیده است و مدام از اینکه روزی همسر یا یکی از عزیزان خود را از دست بدهند در ترس و تشویش به سر می‌برند.
خیلی‌ها دچار نوعی عذاب وجدان و احساس گناه نیز هستند و از اینکه تا کنون کاری برای عزیزان خود انجام نداده‌اند، احساس حسرت و اندوه می‌کنند.

در مطلب امروز می‌خواهیم راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که بتوانید…

ادامه مطلب...

چگونه خانواده خود را شاد کنیم؟

روابط عاطفی

هر فردی بخشی از خانواده خود است و در دل آن خانواده رشد کرده است. خانواده مهم‌ترین و موثرترین اجتماعی است که هر فردی در آن حضور دارد. همه شخصیت ما در چارچوب خانواده‌هایمان شکل می‌گیرد. بنابراین همه افراد باید برای سلامتی و حفظ نشاط اعضای خانواده خود بکوشند. تلاش برای شاد کردن خانواده، یکی از کم‌ترین کارهایی است که ما می‌توانیم در مقابل خانواده خود انجام دهیم. با انجام چند مورد ساده می‌توانید یکی از مهم‌ترین وظایف خود در…

ادامه مطلب...

© ۱۳۹۷ - ۱۳۹۳  |  تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پرسه است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.