چشم زیباترین و مهم‌ترین عضو چهره انسان است. آرایش چشم حتی برای افراد حرفه‌ای نیز دشوار تلقی می‌شود. اگر می‌خواهید آرایش چشم را به درستی بیاموزید باید زمان زیادی را صرف یادگیری این موضوع کنید و هر روز به صورت عملی دانسته‌های خود را تمرین کنید تا بتوانید این هنر پیچیده را به خوبی بیاموزید. چشم اجزای متفاوتی دارد که هر قسمت از آن به گونه‌ی ویژه‌ای باید آرایش شود. امروز قصد داریم در یک آموزش سریع و کوتاه بگوئیم هر قسمت چشم را چگونه باید آرایش کنید و در واقع محل آرایش قسمت‌های مختلف چشم را به شما نشان دهیم.

استخوان برجسته ابرو

اگر می‌خواهید فاصله چشم و ابرویتان بیشتر نشان داده شود، می‌توانید دقیقا زیر ابرو و روی برجستگی استخوان آن، یک سایه مات یا براق بزنید. در واقع این قسمت محل سایه است.

پلک

 فضای ناحیه پلک در یک فرد با فرد دیگر متفاوت است. سایه‌های اصلیِ آرایش چشم، روی پلک زده می‌شوند. می‌توانید یک خط چشم زیبا را به این قسمت نیز اضافه کنید. در هر صورت در این قسمت می‌توانید سایه و خط چشم بزنید.

شِکَن

بین استخوان ابرو و پلک فضایی وجود دارد که اصطلاحا به آن «شکن» می‌گویند. در این قسمت باید سایه‌های تیره‌تر از سایه اصلی را در امتداد چشمتان بزنید. هنگامی که در حال سایه زدن در این قسمت هستید مدام چشم خود را باز کنید تا ببنید کدام مدل سایه زدن در این قسمت به چهره‌تان بیشتر می‌آید.

مثلث خارجی

در این قسمت سایه یا خط چشمی با رنگ تیره‌تر از سایه اصلی کشیده می‌شود.

خط مژه بالایی

روی پلک بالایی، جایی که مژه‌هایتان روییده‌اند، خط مژه بالایی هستند که می‌توانید این خط را با سایه، خط چشم و ریمل آرایش کنید.

خط اشک

لبه‌ی درونی چشم را می‌توانید با یک خط تیره آرایش کنید تا مژه‌های پائینی شما ضخیم‌تر و بیشتر نشان داده شود. این خط تیره نگاه شما را گیراتر می‌کند.
اگر بخواهید چشم‌هایتان درشت‌تر بنظر برسد می‌توانید روی لبه درونی چشمتان خط کمرنگی بکشید. فقط باید توجه کنید که برای استفاده در این قسمت، خط چشمتان باید ضدآب باشد.

خط مژه پائینی

­آرایش این قسمت ضروری نیست اما می‌توانید در این ناحیه از انواع سایه‌ها برای زیبایی چشمتان استفاده کنید.

مثلث اشک

این ناحیه، گوشه داخلی چشم است. در این ناحیه می‌توانید سایه‌ای کمرنگ و اندک بزنید. می‌توانید همان سایه‌ای را که روی استخوان ابرو زده‌اید، در این قسمت نیز استفاده کنید.