معمولا نگرانی ریزش ریش و سیبیل در بسیاری از مردان وجود دارد. در این مقاله قصد داریم با ۸ ترفند و روش مناسب به شما کمک کنیم تا ریش و سیبیل درخشان و قوی‌تری داشته باشید.

۱) صبور و شکیبا باشید

وقتی شما تصمیم می‌گیرید که ریش و سیبیل بگذارید قطعا هفته اول پشیمان شده و از ظاهر ریش های بریده بریده و ترک خورده بدتان می‌آید. اما باید به شما بگوییم این امری طبیعی‌ست و شما نمی‌توانید جلوی آن را بگیرید. ریش هیچ انسانی به یکباره رشد نمی‌کند. معمولا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا اندازه‌ی ریش در سایز مناسبی قرار گیرد. برخی مواقع بعضی از تارهای موی ریش و سیبیل سریع‌تر از بقیه نقاط رشد می‌کنند و باید اجازه دهید تا صورت شما پر شود.

۲) ریش خود را با صورت خود مطابقت دهید

پس از ماه اول سعی کنید متناسب با فرم سر و صورت خود یک مدل ریش را انتخاب کنید و اضافات ریش و سیبیل را کمی اصلاح نمایید.

۳) نحوه‌ی اصلاح کردن ریش خود را یاد بگیرید

در صورتیکه تا به حال این کار را به درستی انجام نداده‌اید، به یک آرایشگر مجرب بروید و از او درخواست کنید که متناسب با فرم سر شما یک مدل را روی ریش و سیبیل‌تان پیاده کند.

۴) مرتب آنها را بشویید

پس از رشد اولیه ریش شما، شست و شوی مرتب آن بسیار واجب است. زیرا مدام مواد غذایی جذب مو شده و سلول‌های پوست شروع به ترمیم و نوسازی می‌کنند. حال اگر شستشوی آنها را به تعویق بیاندازید همیشه پوسته‌ها روی ریش و سیبیل شما باقی می‌ماند و ظاهری ناخوشایند را بوجود می‌آورد.

۵) از روغن‌ ریش استفاده کنید

روغن‌های بسیار زیادی با رایحه‌های گوناگون برای مردان وجود دارند که باعث می‌شوند موهای ریش نرم‌تر و شفاف‌تر شود.

۶) راه‌های رشد موهای ریش و سیبیل را یاد بگیرید

ترمیم و اصلاح منظم ریش و سیبیل، شانه‌کردن روزانه و حذف موهای ضعیف و زائد باعث افزایش میزان رشد ریش و سیبیل می‌گردد. همچنین از نرم‌کننده‌های ریش و سیبیل برای افزایش دوام آنها استفاده کنید.

۷) سیبیل خود را فراموش نکنید

اغلب افرادی که تصمیم می‌گیرند ریش بگذارند به کل از سیبیل خود قافل می‌شود که بسیار اشتباه است. همیشه سعی کنید با یک قیچی کوچک موهای اطراف سوراخ‌های بینی و موهای بالای لب را اصلاح کنید تا استایل ریش و سیبیل شما همخوانی داشته باشد. از طرفی برای براق تر شدن سیبیل خود از واکس سیبیل استفاده کنید.

۸) تغذیه مناسب

همانطور که در جریان هستید شما نمی‌توانید یک خانه را بدون آجر بسازید! این مثال برای موهای صورت نیز صادق است. ریش و سیبیل شما از پروتئین و چربی ساخته شده و به موادی با همین ویتامین نیازمند است. این بدین معنی‌ست که باید در وعده‌های غذایی خود گوشت، ویتامین‌های B9 و B3 و B5، آجیل، زرده تخم مرغ، شیر و مقدار زیادی سبزیجات، بگنجانید.