بهترین نخبه‌های شرکت‌های سازنده هواپیما در سرتاسر دنیا شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا نسل جدیدی از هواپیماهای قدرتمند، کارآمد و راحت را طراحی و روانه بازار کنند. کارخانه‌های هواپیماسازی می‌کوشند تا با هر محصول خود، مشتریانشان یک پرواز مدرن با قیمتی مناسب را تجربه و آن را به یکی از ماندگارترین خاطرات خود تبدیل کنند.

خانواده بوئینگ 787 دریم‌لاینر (Boeing’s 787 Dreamliner) نمونه شگفت‌انگیزی از هواپیماهای خارق‌العاده‌ی دنیای امروز ماست که تجربه‌ی یک سفر لوکس و مدرن را برای مسافران فراهم می‌کند و به خطوط هوایی دنیا اعتبار بخشیده است. 

کابین دریم‌لاینر بزرگ‌تر از مدل‌های قبلی و ورودی آن بسیار باشکوه و قابل توجه است. فضای داخلی هواپیما کاملا وسیع و راحت به نظر می‌رسد و تکان‌های پرواز آن واقعا نامحسوس است. صندلی‌های فوق‌العاده نرم و مناسب و پنجره‌های بزرگ، یک پرواز دلچسب و آرامش‌بخش را برای مسافران رقم می‌زند. مصرف سوخت این هواپیما 20 درصد کم‌تر از نمونه‌های قبلی و هزینه‌های آن نیز 15 درصد پائین‌تر است. تعمیر قسمت‌های مختلف دریم‌لاینر راحت‌تر و بخش‌های مختلف آن کاملا قابل ارتقا هستند.

photo 2018 02 24 13 39 33

اگرچه دریم‌لاینر یک گام بزرگ و اساسی در جهت ارتقای صنعت هواپیماسازی محسوب می‌شد اما بوئینگ در توسعه و پیشرفت سیری‌ناپذیر است و همچنان به دنبال ساخت هواپیماهای قدرتمندتر است. بنابراین به صورت مداوم مدل‌های جدیدی را پیش‌بینی و در فرآیند‌های توسعه‌‌ی هواپیماهای خود سرمایه‌گذاری‌های هنگفت می‌کند.

در حال حاضر مهندسان رباتیک شرکت بوئینگ در تلاشند تا صنعت رباتیک و اتوماسیون را نیز به شکل حرفه‌ای و موثری به هواپیماهای این شرکت موفق وارد و صنعت هواپیماسازی را متحول کنند. 

نه تنها امکانات و تجهیزات در بوئینگ دریم‌لاینر در سطح قابل ملاحظه‌ای پیشرفت داشته‌اند، بلکه مهندسانِ مواد، سنگ تمام گذاشته‌اند و این هواپیما از لحاظ وزنی نیز 50 درصد نسبت به همنوعان خود سبک‌تر است و دلیل این امر استفاده از مواد بهینه در ساخت بدنه این هواپیماست. علاوه بر این، مواد سازنده دریم‌لاینر به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که به محیط زیست حداقل آسیب ممکن را برسانند.

بهره‌گیری از پرینت سه‌بعدی، آیرودینامیک پیشرفته و سیستم‌های مدرن پروازی از دیگر ویژگی‌های این محصول موفق صنعت هواپیماسازی دنیاست. این ویژگی‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که دریم‌لاینر مسیری بسیار طولانی (مثلا از لندن تا سنگاپور) را بی‌وقفه پرواز کند. همچنین صدای این هواپیما 60 درصد کم‌تر از هواپیماهای نسل قبلی خود است.