برای همه‌ی ما پیش آمده است که گاهی به دلیل انواع مزاحمت ها یا تماس های اشتباه، گوشی موبایل و خط تلفن ما مشغول شده و در نهایت اعصاب ما به هم میریزد. فرقی نمی کند این مزاحمت ها از طرف یک دوست باشد یا یکی از بستگان نزدیک. مهم این است که می‌خواهیم از شر آنها راحت شویم. اینکه چه گوشی‌ای دارید اصلا مهم نیست، با این ترفند می‌توانید تمام شماره های مزاحم و ناشناس را در گوشی‌های اندروید یا آیفون یا ویندوز فون برای همیشه بلاک کنید. با ما همراه باشید.

بلاک کردن شماره مزاحم و ناشناس در گوشی آیفون (IOS)

بلاک شماره مزاحم در گوشی آیفون

در صورتیکه گوشی موبایل آیفون دارید می‌توانید با استفاده از روش زیر مخاطب خود را به گونه‌ای مسدود کنید که نه تنها نتواند با شما تماس بگیرد بلکه نتواند هیچگونه پیامک یا SMSای برای شما ارسال کند. بنابراین مراحل زیر را دنبال کنید:

مطابق تصویر زیر ابتدا وارد Phone App ‌یا همان منوی آیفون شوید و سپس گزینه‌ی Recent (تماس‌های اخیر) را بفشارید. شماره موردنظر که مزاحم شما شده انتخاب نمایید. از روی صفحه‌ای که اطلاعات کامل مخاطب در آن نوشته شده است گزینه‌ی Block this Caller را بفشارید. به تصویر زیر توجه کنید:

بلاک کردن شماره مزاحم در گوشی آیفون

در صورتیکه یکی از اعضای لیست مخاطبان (Contact) خود را بلاک کرده‌اید می‌توانید با مراجعه به مسیر Setting -> Phone -> Call Blocking & Identification -> Block Contact آن لیست را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به مسیر دیگر Setting -> Messages -> Blocked-> Add New شخص موردنظر را بلاک کنید.

توجه داشته باشید در iOS 10 درصورتیکه شماره شخص مزاحم درون گوشی شما ذخیره نباشد ابتدا باید آن را به لیست مخاطبان (Contact) خود اضافه کرده و سپس اقدام به بلاک کردن آن نمایید. برای اینکار روی شماره شخص انگشت خود را بفشارید و سپس گزینه Create New Contact‌ انتخاب کنید. در نتیجه کاربر به لیست مخاطبان شما اضافه می‌شود. سپس مراحل فوق را برای مسدود کردن آن انجام دهید.

بلاک کردن شماره مزاحم و ناشناس در گوشی های اندرویدی

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی های اندرویدی

برای گوشی‌های اندروید مارشمالو یا نوقات ابتدا صفحه تماس (صفحه ای که شماره می‌گیرید) را باز کنید و سپس گزینه recent calls یا تماس های اخیر را انتخاب نمایید. در نهایت شماره‌ ی فرد مزاحم را انتخاب کرده و گزینه Block/Report Spam را بفشارید. در صورتیکه نمی‌خواهید این شماره را به کسی گزارش دهید گزینه Block را انتخاب کنید.

بلاک کردن شماره مزاحم و ناشناس در گوشی های ویندوز فون

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی های ویندوز فون

برای بلاک کردن تماس های ناشناس و پیام‌ها در ویندوز فون‌ها ابتدا به صفحه تنظیمات (Settings) رفته و سپس Call + SMS Filter را انتخاب کنیددر نهایت گزینه Terms of Use and Privacy Policy  را تیک زده و گزینه Block Calls را به حالت On تغییر دهید. حال به صفحه Phone App‌ (صفحه ای که تمام نرم افزارها در آن وجود دارد) مراجعه کنید و از روی لیست مخاطبان شماره را انتخاب کرده ( یا شماره ای که در لیست تماس ها است) و روی گزینه Block Number انگشت خود را بفشارید و در نهایت OK کنید.

بلاک کردن شماره مزاحم و ناشناس در گوشی های HTC (اچ تی سی)

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی های HTC

برای اینکار روی منوی موبایل خود کلیک و گزینه‌ی Call History را انتخاب کنید. سپس روی شماره‌ی موردنظر انگشت خود را نگه دارید و گزینه Block Contact یا Block Caller را بفشارید.

بلاک کردن شماره مزاحم و ناشناس در گوشی های LG (ال جی)

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی های LG

برای اینکار روی منوی موبایل خود کلیک و به مسیر  Settings -> Call -> Reject -> Reject Calls From مراجعه کنید در نهایت شماره موردنظر خود را اضافه کنید.

بلاک کردن شماره مزاحم و ناشناس در گوشی های Samsung (سامسونگ)

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی های Samsung

برای بلاک کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ ابتدا وارد منوی موبایل شده و لیست تماس‌ها را انتخاب کنید. سپس انگشت خود را روی شماره ای که مزاحم و ناشناس است نگه دارید تا منویی ظاهر شود. از روی منو گزینه‌ی More‌ و سپس Block را بر گزینید. اما اگر شماره شخص مزاحم در گوشی شما ذخیره شده باشد می‌توانید با انتخاب مخاطب و پیمودن مسیر More -> Settings -> Call Blocking شماره را انتخاب کرده و به لیست مسدودی های خود اضافه کنید.