لیزرسرعت کامپیوترها را یک میلیون برابر بیشتر می کند

تجهیزات الکترونیکی

یک میلیارد عملیات در ثانیه چندان جالب نیست؛ اما یک میلیون میلیارد عملیات در ثانیه فوق‌العاده است! این نوید یک تکنیک کامپیوتری جدید است که از تابش‌‌های لیزری برای ساختن نمونه‌ی اولیه‌ی یک واحد پایه‌ای استفاده می‌کند؛ این واحد پایه‌ای یا «بیت» یک کادریلیون بار در ثانیه، بین خاموش و روشن یا «1» و «0» تغییر می‌کند که این میزان یک میلیون برابر سریع‌تر از بیت‌ها در کامپیوترهای جدید امروزی است.

کامپیوترهای رایجی مانند ماشین حساب، تلفن‌های هوشمند یا لپ…

ادامه مطلب...

مسدود کردن شماره مزاحم در انواع گوشی های موبایل

تجهیزات الکترونیکی

برای همه‌ی ما پیش آمده است که گاهی به دلیل انواع مزاحمت ها یا تماس های اشتباه، گوشی موبایل و خط تلفن ما مشغول شده و در نهایت اعصاب ما به هم میریزد. فرقی نمی کند این مزاحمت ها از طرف یک دوست باشد یا یکی از بستگان نزدیک. مهم این است که می‌خواهیم از شر آنها راحت شویم. اینکه چه گوشی‌ای دارید اصلا مهم نیست، با این ترفند می‌توانید تمام شماره های مزاحم و ناشناس را در گوشی‌های اندروید…

ادامه مطلب...

کیبوردها جنسیت افراد را مشخص می‌کنند!

تجهیزات الکترونیکی

 وب‌کم چهره‌ی شما را نشان می‌دهد و طبیعی است اگر کسی به شما بگوید وب‌کم‌تان جنسیت شما را مشخص می‌کند. اما اگر به شما بگوئیم که جنسیتتان از صفحه‌کلید یا کیبوردتان قابل تشخیص است، حتما تعجب می‌کنید.

طبق یک تحقیق جالب، مدل‌های جدید کامپیوتری می‌توانند با دقت بیش از 96 درصد تشخیص دهند که کسی که تایپ می‌کند یک زن است یا مرد!

برای انجام این تحقیق، مهندسان نرم‌افزارهای ویژه‌ای را بر روی کامپیوتر 75 داوطلب نصب کردند که شامل…

ادامه مطلب...

اثر امواج تلفن همراه یا موبایل بر سلامت انسان

تجهیزات الکترونیکی

مدتی پیش محققان تعدادی از موش‌های نر را در معرض تابش شدیدی از امواج تلفن همراه قرار دادند، بعد از مدتی مشخص شد که احتمال ابتلا به نوعی تومور قلبی در این موش‌ها افزایش یافته است. اما این تحقیق چندان مورد توجه قرار نگرفت، زیرا حجم امواجی که به موش‌ها تابانده شده بود، آنقدر زیاد بود که حتی افرادی که دائما با موبایل سر و کار دارند، عملا این چنین حجمی از امواج را دریافت نمی‌کنند.
یک نگرانی در میان…

ادامه مطلب...

شیشه‌ای که می‌تواند خودش را ترمیم کند!

تجهیزات الکترونیکی

اگر برای شما هم پیش آمده است که شیشه صفحه نمایش تلفن همراهتان شکسته باشد، حتما عنوان این مطلب برایتان خوشایند و خوشحال کننده است.
خوشبختانه روزهایی که در دست خود یا دوستانمان گوشی‌هایی با صفحه نمایش‌های ترک‌خورده و شکسته می‌بینیم، دارند به سر می‌رسند و به لطف دانشمندان ژاپنی شیشه‌هایی وارد بازار می‌شوند که پس از آنکه خرد یا شکسته شوند، اگر تکه‌های خرد شده را کنار هم بچینید، به هم می‌پیوندند و ترمیم می‌شوند.
زمانی که محققان توکیو…

ادامه مطلب...

© ۱۳۹۷ - ۱۳۹۳  |  تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پرسه است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.